با حیوانات خانگی غیرمعمول و خاص آشنا شوید

ساخت وبلاگ
چکیده : آیا شما به حیات وحش علاقه دارید؟ نگهداری از سگ ها و گربه ها برایتان خیلی ساده است؟ ما در این قسمت به... با عنوان : با حیوانات خانگی غیرمعمول و خاص آشنا شوید بخوانید :

آیا شما به حیات وحش علاقه دارید؟ نگهداری از سگ ها و گربه ها برایتان خیلی ساده است؟ ما در این قسمت به معرفی 6 حیوان خانگی که می توانند هیجان را دوباره در شما زنده کنند می پردازیم:

 

۱. مار (Snake)

آیا شما به طور مداوم به مسافرت می روید؟ باید از اطرافیانتان برای نگهداری از حیوان خانگی مورد علاقتان کمک بگیرید؟ مار می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد چرا که به طور معمول دوره تغذیه آن ها ۱۰-۱۴ روز است. مارها به حداقل مراقبت ممکن نیاز دارند و تنها مشکل در نگهداری آن ها تامین تجهیزات خاص مورد نیاز آنان است (مانند: تانک های بزرگ، مکان هایی برای مخفی شدن و سیستم نوری مناسب).

 

حیوان خانگی غیرمعمول

 

مارها از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. اگر تصمیم به نگهداری از مار به عنوان حیوان خانگی خود گرفته اید، باید خود را برای یک تعهد طولانی مدت آماده کنید چرا که مار ها عمر طولانی دارند و بعضی گونه ها مانند بال پیتون به راحتی تا ۳۰ سال زندگی می کنند.

 

۲. شوگر گلایدر (Sugar Glider)

حیوان خانگی غیرمعمول

 

آیا فرزند شما علاقه زیادی به موش یا همستر دارد؟ می توانید به خرید یک شوگرگلایدر فکر کنید! این حیوانات خزدار کوچک اصلیت استرالیایی دارند و می توانند مسافت زیادی را در هوا سر بخورند (به همین دلیل به آن ها گلایدر گفته می شود) چشمان کاریکاتور مانند بزرگ شوگرگلایدر ها، توانایی دید در شب  را به آن ها می دهد. رژیم غدایی این گونه شامل میوه ها، سبزیجات و حشرات است. اگر علاقه دارید که یکی از آنان را به عنوان حیوان خانگی داشته باشید، حتما از یک فروشنده معتبر خرید کنید چرا که بسیاری از آنان به طور غیرقانونی از طبیعت صید و به اسارت گرفته می شوند.

 

۳. برگچه‌خوار (Capybara)

حیوان خانگی خاص

 

همان طور که اسم آن ها جالب است (کاپی بارا!!)، نگهداری از این گونه نیز می تواند هیجان خاص خودش را داشته باشد. حداکثر اندازه برگچه خوار ها که اصالت آفریقایی دارند به اندازه یک سگ متوسط است و در طبیعت به صورت دسته ای زندگی می کنند. پس در صورت تمایل به نگهداری از آنان حتما به صورت جفت باشند تا احساس تنهایی نکنند. کاپی بارا ها نیمه آبزی هستند و در شرایط و محیط های نیمه گرمسیری می توانند به راحتی زندگی کنند. فقط توجه داشته باشید در صورتی که یکی از آنان را به عنوان حیوان خانگی خود انتخاب کنید، وسایل خانه شما و همچنین استخرتان دیگر شبیه قبل نخواهد بود!

 

۴. سروال (Serval)

حیوان خانگی خاص

 

اکر علاقه زیادی به گربه های وحشی دارید، سروال می تواند یکی از بهترین گزینه های شما باشد. این حیوانات دارای خال های سیاه هستند و وزنی حدود ۵ الی ۲۰ کیلوگرم دارند. سروال ها حتی در اسارت تا حد زیادی خوی وحشی خود را حفظ می کنند و هنگام نگهداری در خانه می توانند بسیار مخرب باشند. ارتباط بسیار صمیمی و دوستانه برای نگهداری از این حیوان ضروری است. اگر شما به نگهداری گربه ای که خلق و خوی آرام تری داشته باشد علاقه مندید می توانید یکی از گربه های ساوانا (که در شاخه ای بین گربه های عادی و سروال ها قرار می گیرند) را به عنوان حیوان خانگی خود انتخاب کنید.

 

 ۵. والارو (Wallaroo)

حیوان خانگی خاص

 

حیواناتی با دم بسیار بلند که از نظر اندازه کمی کوچک تر از کانگرو ها می باشند. معمولا روی دو پای خود می نشینند به همین دلیل گاهی با کانگروها اشتباه گرفته می شوند. وزنی حدود ۲۰ تا ۵۰ کیلوگرم دارند و تا ۲۰ سال می توانند در کنار شما زندگی کنند. والارو ها شیطنت های مخصوص خودشان را دارند اما اگر به خوبی آموزش ببینند رفتاری قابل کنترل خواهند داشت.

 

۶. آکسولوتل (Axolotl)

حیوان خانگی خاص

 

آکسولوتل ها گونه ای غیر عادی از خانواده سمندرهای مکزیکی هستند. رنگی خیره کننده دارند که می تواند از خاکستری تا صورتی متغیر باشد. دارای توانایی احیای اعضا هستند و در صورت آسیب دیدن یا از دست دادن یک عضو، بعد از مدتی سلامت خود را به دست می آورند. دارای عمر طولانی هستند (تقریبا ۱۵ سال  و همه عمر خود را در آب سپری می کنند و به آکواریمی با حداقل اندازه ۶۰ – ۸۰ لیتر که سیستم تصفیه آرامی داشته باشد نیاز دارند (در صورت قوی بودن سیستم تصفی ، باله های ظریف آنان ممکن است صدمه ببیند) در رژیم غذایی آنان گوشت نقش مهمی دارد و باید به طور منظم با آن تغذیه شوند.

دوستداران حیواناتحیوان خانگی خاص ,حیوان خانگی ,شوگر گلایدر , آکسولوتل ,گربه های وحشی,...
ما را در سایت دوستداران حیوانات دنبال می کنید

نویسنده : پیمان میرانشاهی بازدید : 27 تاريخ : جمعه 22 تير 1397 ساعت: 14:14