بچه گربه ها

ساخت وبلاگ
چکیده : در مقاله امروز قصد داریم شما را با نکاتی درباره نگهداری و مراقبت از بچه گربه های یتیم آشنا کنیم؛ با ... با عنوان : بچه گربه ها بخوانید :

در مقاله امروز قصد داریم شما را با نکاتی درباره نگهداری و مراقبت از بچه گربه های یتیم آشنا کنیم؛ با پتچی همراه باشید.

 

در صورتی که امکان رسیدگی به بچه گربه ها در همان محل معین نیست نیاز به وسیله ای دارید تا تمام بچه ها را داخل آن گذاشته و به محل مناسب منتقل کنید.

نوزاد حیوانات اغلب توانایی تنظیم درجه حرارت بدن خود را ندارند و به کمک بدن مادر خود را گرم می کنند. دقت به این مساله از غذا دادن به بچه گربه ها بسیار مهم تر است. هیچ گاه به بچه گربه ای که بدن سردی دارد غذا ندهید. او توانایی بلع غذا را نخواهد داشت.

قبل از بردن بچه گربه ها به منزل اقدام به تهیه شیشه شیر، شیر مخصوص و سایر وسایل مورد نیاز کنید.

 

لوازم مورد نیاز بچه گربه

نگهداری از بچه گربه بسیار کار شیرین و جذابی است. هنگامی که توله گربه را به خانه می آورید، اولین لوازم خیلی ضروری برای نگهداری از بچه گربه، ظرف خاک و خاک مخصوص گربه آنتی باکتریال است که باید در نزدیک ترین محل زندگی گربه قرار بگیرد.

 

گربه ها به طور غریزی دستشویی خود را در خاک انجام می دهند. ظرف خاک گربه را باید جلو چشم توله گربه قرار دهید. در روز چندین بار با بیلچه مخصوص دستشویی، ظرف خاک گربه را تمیز کنید. ظرف غذا و آب گربه باید مخصوص پت و ضد مورچه باشد. آب تمیز همیشه باید در دسترس گربه قرار بگیرد.

 

 

تغذیه بچه گربه

غذای خشک مخصوص بچه گربه را از پت شاپ ها تهیه کنید. سینه مرغ آب پز رنده شده به همراه آب مرغ برای بچه گربه بسیار لذیذ و مناسب است

 

بیماری های رایج در هنگام نگهداری از بچه گربه

نگران نباشید، تنها بیماری مهمی که از طریق مدفوع گربه منتقل می‌ گردد، توکسوپلاسموز است که از طریق خوردن مدفوع گربه منتقل می‌ شود ( نه از نوازش‌ گربه )، پس احتمال بیماری مشترک با انسان تقریبا صفر خواهد بود.

 

وسایل مورد نیاز برای نگهداری از بچه گربه

شما باید برای بچه گربه نوزاد خود وسایل خاصی را تهیه کنید که به ترتیب در اینجا معرفی می‌ کنیم. مهم‌ ترین وسیله‌ ای که شما باید برای بچه گربه خود تهیه کنید جای خواب می باشد. بچه گربه های نوزاد مدت زیادی را به خوابیدن اختصاص می‌ دهند‌، بنابر این شما باید برای آن ها جای خوابی راحت و گرم فراهم آورید. اتاقی که جای خواب را در آن قرار می‌ دهید باید گرم باشد ، به این علت که بچه گربه های نوزاد‌ نمی‌ توانند سرما را تحمل کنند. سایر لوازمی که برای نگهداری از بچه گربه ها به آن ها نیاز دارید:

 

پتو و حوله ای برای گرم نگه داشتن بچه گربه

غذای مخصوص بچه گربه ها

اسباب بازی هایی نرم

بعد از گذشت چند هفته بچه گربه شما این وسایل را نیز احتیاج خواهد داشت :

 

خاک گربه

 

ظرف آب و غذا

سلامت بچه گربه

ظرف خاک

دوستداران حیواناتبچه گربه ها,خاک گربه,اسباب بازی,نگهداری و مراقبت از بچه گربه,...
ما را در سایت دوستداران حیوانات دنبال می کنید

نویسنده : پیمان میرانشاهی بازدید : 10 تاريخ : يکشنبه 21 مرداد 1397 ساعت: 21:41