اصول نگهداری طوطی خاکستری چیست

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

کنگو و تیمنه از نژادهای طوطی خاکستری می باشند، کنگو نسبت به تیمنه بزرگتر و پرهای دم این نژاد روشن تر است. این پرنده در غرب و مرکز آفریقا زندگی می کند و نام علمی این پرنده  Psittacus Erithacus  می باشد.

کنگو و تیمنه دارای دم کوتاه و قرمز رنگ می باشند ولی نسبت به بقیه طوطی ها پر و بال رنگی زیادی ندارند. یکی از دلایل توجه به این پرنده دارا بودن هوش و قدرت سخن گفتن می باشد که علاقه مندان بسیار زیادی را جدب خود کرده است.

به دلیل اجتماعی بودن طوطی علاقه ی زیادی به هم نشینی با هم نوعان خود دارد و این موضوع باعث دوستی پرنده با انسان نیز شده است به طوری که اگر صاحب این پرنده ناراحت یا عصبانی شود این پرنده به راحتی درک خواهد کرد و عکس العمل نشان می دهد. این پرنده به توجه و محبت بسیار زیادی احتیاج دارد و بی توجهی باعث افسردگی و استرس در این پرنده می شود و هم چنین باعث این می شود که پرنده مهاجم شود به کندن پرو بال های خود بپردازد.

این پرنده به یک صاحب که به او توجه بسیار زیادی کند و بخشی از وقت خود را با پرنده بگذراند نیاز دارد.

 

طوطی می تواند بیش از صد لغت را یاد بگیرد و زمانی که این لغات را به خوبی فهمیده باشد می تواند به درستی بیان کند و هم چنین توانایی این را دارد که  هر صدایی را شنیده باشد مثل صدای تلفن و .. را به خوبی تقلید کند.

آموزش دادن به طوطی بسیار لذت بخش خواهد بود. زمانی که به این پرنده می خواهید یک کامه را یاد بدهید باید شکل های مختلف کلمه را ادا کنید مثلا یک بار با صدای بلند، یک بار با صدای کم و یا با تن صداهای مختلف و زمانی که به طوطی در حال آموزش هستید حتما به صورت مستقیم به او نگاه کنید تا پرنده بفهمد که به او میخواهید سخن گفتن را یاد بدهید.

اصول نگهداری طوطی خاکستری

برای تهیه قفس باید حداقل از قفس با سایز ۳۶ در ۳۶ به همراه یک میله در داخل قفس به قطر یک سانتی متر استفاده کنید.

طوطی ها جویدن را بسیار دوست دارند و امکان دارد اگر قفسش در کنار یک کار چوبی یا پارچه ای باشد پرنده آن را جویده و از بین ببرد، در واقع این کار اشتباه پرنده نیست بلکه یکی از خصایص او است.

نگهداری طوطی ,اصول نگهداری طوطی ,طوطی خاکستری ,نژادهای طوطی,...
نویسنده : پیمان میرانشاهی بازدید : 10 تاريخ : يکشنبه 31 تير 1397 ساعت: 0:13