دلایل و راه های جلوگیری از ریزش موی گربه و سگ چیست؟

ساخت وبلاگ
چکیده : ریزش موی گربه ها و سگ ها یکی از مشکلات بسیار مهم برای صاحبان پت می باشد. ریزش مو برای حیوانات امری ط... با عنوان : دلایل و راه های جلوگیری از ریزش موی گربه و سگ چیست؟ بخوانید :

ریزش موی گربه ها و سگ ها یکی از مشکلات بسیار مهم برای صاحبان پت می باشد. ریزش مو برای حیوانات امری طبیعی است ولی می توان با راهکار های موثر از ریزش موی سگ و گربه بکاهید.

 

دلیل ریزش موی گربه و سگ

یکی از علل واگذاری حیوانات، ریختن بی رویه موی مرده بدن سگ و گربه است. اساسی ترین علت ریزش موی گربه و سگ، عوامل ژنتیکی و نژاد سگ و گربه است.

نژاد: پرشین در گربه ها و پامرانین در سگ ها ریزش مو بسیاری دارند.

عوامل ژنتیکی: میکس دو نژاد سگ مانند پامر اشپیتز و … .

برس کشی روزانه در ریزش مو بسیار موثر است. موهایی که قرار است در طول روز در خانه ریخته شود، توسط برس جمع می شود.

شستن بیش از حد حیوان و استحمام زیاد باعث خشکی پوست او می شود و خشکی سطح پوست پت، موجب ریزش موی شدید می شود. PH پوست بدن حیوانات با انسان ها متفاوت است. استفاده از شامپوهای انسانی برای حیوان توصیه نمی شود.

تغییر فصل نیز باعث بروز ریزش فصلی موی گربه و سگ می شود. فصل ریزش موی سگ و گربه، اغلب در بهار است و تمام موهای قدیمی حیوانات جایگزین موهای جدید آن ها می شود.

تغذیه نادرست مانند خوردن مرغ به مقدار زیاد و ادویه جات روند ریزش مو را سرعت می بخشد.

گاه بیماری ریزش موی گربه و سگ، به دلیل بیماری های پوستی رخ می دهد. بیماری قارچ در گربه و جرب در سگ از جمله بیماری های پوستی است که ریزش مو به همراه دارد.

 

دوستداران حیواناتریزش موی گربه ,دلیل ریزش موی گربه و سگ ,عوامل ژنتیکی ,...
ما را در سایت دوستداران حیوانات دنبال می کنید

نویسنده : پیمان میرانشاهی بازدید : 16 تاريخ : يکشنبه 21 مرداد 1397 ساعت: 21:34