علائم و درمان جرب و کک و کنه در سگ و گربه چیست؟

ساخت وبلاگ
چکیده : کک ها از محیط پارک ها، ساحل و مناطق روستایی وارد بدن پت شما می شوند. آن ها از خون بدن حیوان تغذیه می... با عنوان : علائم و درمان جرب و کک و کنه در سگ و گربه چیست؟ بخوانید :

کک ها از محیط پارک ها، ساحل و مناطق روستایی وارد بدن پت شما می شوند. آن ها از خون بدن حیوان تغذیه می شوند و در بدن میزبان حرکت کرده و تولید مثل می کنند. کک و کنه در سگ و گربه از طریق خوردن روزانه خون بدن میزبان رشد می کند.

 

علائم کک و کنه در گربه و سگ

  • خارش شدید پوست
  • بی قراری حیوان
  • خراشیدگی های پوستی
  • ریزش مو

 

درمان کک و کنه سگ

کنه باعث کم خونی و فلجی در سگ می شود. کنه اغلب در داخل گوش، بینی، بین انگشتان پا و دست، زیر ران و اطراف دم، دیده می شود.

اولین قدم بعد از مشاهده کک و کنه در سگ و بدن حیوان خانگی، تهیه شامپو ضد کک، اسپری یا پودر ضد کک، قلاده ضد کک، شامپو لیندان و داروی آیور مکتین است. استفاده از شامپو و استحمام زیاد در طول ماه توصیه نمی شود زیرا موجب خشکی پوست می شود.

اگر تخم و یا خود کک را پیدا کردید، فورا نابودش کنید و از مرگ آن مطمئن شوید چرا که کک ها پوست ضخیمی دارند. در صورت مشاهده کک و کنه در سگ با استفاده از پنس یا موچین کک را از نزدیک ترین محل به سطح پوست جدا کنید.

کک و کنه در سگ برخلاف جثه کوچکشان، مکش بسیاری دارند. پس با تمام قدرت از بدن حیوان جدا کنید تا نیش هایش در بدن حیوان باقی نماند. پس از جداسازی، به پوست بدن حیوان پماد آنتی بیوتیک مثل موپیروسین و یا مواد ضد عفونی مناسب مانند بتادین برای چند روز بمالید.

از تماس مستقیم کنه با دستتان خودداری کنید. می توان بعد از درمان و پاک سازی کنه از بدن حیوان، از شرکت های سمپاشی برای پاک سازی محل زندگی خودتان کمک بگیرید. تمام خانه را به خوبی جارو بزنید و تمام لوازم شخصی حیوان را بشویید تا کاملا بهداشتی و خالی از کک شود.

این انگل به دلیل ارتباطی که با بیماری پلی آرتریت سگ ها دارد و عامل آن از اسپیروکت ها می باشد، به انسان منتقل می شود

 

دوستداران حیواناتکک و کنه در سگ و گربه ,علائم کک و کنه در گربه و سگ ,درمان کک و کنه سگ ,مشاهده کک و کنه در سگ ,...
ما را در سایت دوستداران حیوانات دنبال می کنید

نویسنده : پیمان میرانشاهی بازدید : 16 تاريخ : يکشنبه 21 مرداد 1397 ساعت: 21:35