دود سیگار در گربه ها و سگ های خانگی چه اثراتی دارد؟

ساخت وبلاگ
چکیده : اثرات دود سیگار در گربه های خانگی به شدت مخرب و جبران ناپذیر است. دود سیگار به صورت غیرمستقیم از راه... با عنوان : دود سیگار در گربه ها و سگ های خانگی چه اثراتی دارد؟ بخوانید :

اثرات دود سیگار در گربه های خانگی به شدت مخرب و جبران ناپذیر است. دود سیگار به صورت غیرمستقیم از راه مجرای تنفسی وارد ریه گربه می شود و تاثیراتی به مراتب بدتر از سیگار کشیدن گربه به طور مستقیم دارد. ذرات معلق دود ناشی از سیگار بر گربه و تن او می نشیند و در لابه لای موهای گربه نفوذ می کند. گربه های پرشین به دلیل پوزه فلتی که دارند به دود سیگار بسیار حساس تر هستند.

 

اثرات مخرب سیگار در گربه و سگ

فرد سیگاری علاوه بر اینکه خود در معرض خطر است سبب به وجود آمدن انواع بیماری ها در بدن گربه خود نیز می گردد.

سگ هایی که در خانه افراد سیگاری نگهداری می شوند، سریع تر دچار بیماری های گوارشی و سرطان ریه می شوند. سیگار بر شش سگ ها به مرور تاثیرات بدی می گذارد.

دود و ذرات معلق سیگار بر جای خواب، ظرف آب و غذا سگ و گربه می نشیند و از طریق خوردن آب و غذا و لیس زدن جای خواب این ذرات داخل بدن حیوان نفوذ می کند.

نیکوتین موجود در سیگار به طور معمول روی سیستم گوارش و سیستم عصب تاثیر می گذارد و می تواند ضربان قلب حیوان را بالا برده و موجب ضعف و مرگ وی شود.

دود سیگار سگ ها را در معرض خطر سرطان قرار می دهد. نژاد های پوزه کوتاه مانند: شیتزو، پاگ و … بیشتر در معرض سرطان ریه هستند اما سگ های پوزه بلند مانند: اشپیتز و داشهوند و … در معرض سرطان بینی هستند.

 

دوستداران حیواناتدود سیگار در گربه ,اثرات مخرب سیگار در گربه و سگ,...
ما را در سایت دوستداران حیوانات دنبال می کنید

نویسنده : پیمان میرانشاهی بازدید : 17 تاريخ : سه شنبه 2 مرداد 1397 ساعت: 0:45