درباره دندان شیری سگ و گربه بیشتر بدانید

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

در هفته ۳ الی ۴، دندان شیری در گربه و سگ شروع به رشد می کند. دندان های شیری تیز و کوچک هستند. در سن ۶ الی ۹ ماهگی دندان های شیری جای خود را به دندان های دائمی می دهند. بنابراین این سن، زمان افتادن دندان شیری سگ یا گربه است.

دندان های دائمی نسبت به دندان شیری سفیدتر، براق تر و بزرگ تر هستند. ممکن است شما دندان شیری سگ و گربه خود را هر جایی از خانه پیدا کنید. گاهی حیوان دندان شیری خود را می بلعد. برای درآوردن دندان شیری توله سگ و گربه و رشد دندان دائمی خود، سگ و گربه خارش لثه می گیرند.

همیشه و در هر سنی باید مراقب بهداشت دهان و دندان سگ و گربه خود باشیم. مسواک زدن، استفاده از استخوان های دنتال دار و اسپری های دهان و دندان سگ و گربه، راه حل مناسبی برای حفظ بهداشت و سلامت دندان سگ می باشد. مسواک زدن را از سنین کم به حیوانات خود بیاموزید و یا در ابتدا میتوان مسواک را به آب مرغ آغشته کرده تا حیوان راحت تر مسواک زدن را بپذیرد.

اگر دندان شیری سگ و گربه در زمان خودش نیفتد، دندان دائمی شروع به رشد در کنار دندان شیری می کند و ممکن است دچار عفونت و التهاب شود زیرا فضای خالی بین لثه کم می شود و جرم و غذای باقی مانده در بین دندان ها باقی می ماند.

بیماری های دهان و دندان سگ و گربه را جدی بگیرید چرا که بیماری دهان به سایر اعضای بدن نیز لطمه وارد می کند. حتما به دامپزشک حیوان خانگی برای کشیدن دندانهای شیری سگ و گربه مراجعه کنید.

سگ بعد ۷ ماهگی ۴۲ عدد دندان در می آورد.

دندان شیری گربه ها در مجموع ۲۶ عدد است. ۶ دندان پیش بالا، ۶ دندان پیش پایین، ۲ دندان نیش بالا، ۲ دندان نیش پایین که دندان های تیز و بلندی است و با نسبت ۶ به ۴ دندان های آسیاب کوچک هستند.

دندان دائمی گربه ۳۰ عدد می باشد. ۶ دندان پیش بالا، ۶ دندان پیش پایین، ۲ دندان نیش بالا، ۲ دندان نیش پایین، ۲ دندان آسیاب بزرگ بالا، ۲ دندان آسیاب بزرگ پایین و با نسبت ۶ به ۴ دندان های آسیاب کوچک که در بالا و پایین فک گربه است، می باشد

دندان شیری در گربه و سگ ,دندان شیری سگ ,دندان شیری گربه ها,...
نویسنده : پیمان میرانشاهی بازدید : 10 تاريخ : يکشنبه 21 مرداد 1397 ساعت: 21:39