علت کف کردن دهان سگ چیست؟

ساخت وبلاگ
چکیده : هنگامی که حیوان خانگی را نگهداری می کنید، باید مراقب تمام علائم غیرعادی در پت خود باشید و پس از دیدن... با عنوان : علت کف کردن دهان سگ چیست؟ بخوانید :

هنگامی که حیوان خانگی را نگهداری می کنید، باید مراقب تمام علائم غیرعادی در پت خود باشید و پس از دیدن این علائم فورا به دامپزشک مراجعه کنید. پیشگیری از بروز بیماری های خطرناک تنها راه حل نجات حیوان خانگی شما می باشد. دلایل گوناگونی برای کف کردن دهان سگ شما وجود دارد که خود شما بهتر از هرکسی می توانید علت کف کردن دهان سگ را جویا شوید و مشکل را با دامپزشک مربوطه در میان بگذارید.

 

دلیل کف کردن دهان سگ

  • فعالیت و جنب و جوش زیاد باعث ایجاد کف در دهان سگ می شود.
  • خوراکی های بد مزه بزاق دهان سگ را افزایش می دهد.
  • هنگامی که سگ شما استرس و ترس زیادی دارد، تشکیل کف بر روی دهان سگ امری طبیعی است.
  • خوردن مواد سمی و حتی خوردن قرص ضد انگل نیز موجب ایجاد کف دهان سگ می شود.

 

علائم بیماری هاری در سگ ها

هنگامی که دهان سگ شما کف می کند، اولین فکری که به سمت شما می آید این است که آیا سگ من دچار بیماری هاری شده است؟

احتمال این که سگ واکسن زده دچار بیماری هاری سگ ها شود، بسیار کم است. بیماری هاری سگ معمولا با حالت پرخاش و غر زدن و بزاق شدید دهان سگ همراه است. اگر علائم ذکر شده را در سگ خود مشاهده کردید، فورا به دامپزشکی مراجعه کنید.

 

بزاق دهان سگ

گاه حالت تهوع در سگ ها موجب بزاق شدید و نفس نفس زدن می گردد. ترشح بزاق شدید در سگ نگران کننده است و باید فورا به دامپزشکی مراجعه شود.

 

چرا بزاق سگ نجس است؟

عده ای بر این باورند که بزاق سگ نجس است و یا تماس با بزاق سگ موجب بروز بیماری در انسان می شود. این موضوع کاملا خرافه است و هیچ بیماری از طریق بزاق دهان سگ سالم به انسان منتقل نمی شود.

از جمله فواید بزاق سگ این است که از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند. در بزاق سگ ها آنزیم های هضم کننده وجود ندارد و فقط به غذا کمک می کند تا راحت تر داخل معده منتقل شود. سگ هایی که در بلعیدن مشکل دارند، در تنفس نیز دچار مشکل می شوند و در اکثر مواقع کف روی دهانشان تشکیل می شود.   

دوستداران حیواناتکف کردن دهان سگ ,دلیل کف کردن دهان سگ ,علائم بیماری هاری در سگ ها ,بزاق دهان سگ,...
ما را در سایت دوستداران حیوانات دنبال می کنید

نویسنده : پیمان میرانشاهی بازدید : 23 تاريخ : پنجشنبه 4 مرداد 1397 ساعت: 1:40