چگونه عادت گاز گرفتن سگ خود را ترک دهیم؟

ساخت وبلاگ
چکیده : شاید تابه حال شده باشد که از خود بپرسید چرا سگ گاز می گیرد و بخواهید دلیل گاز گرفتن سگ خانگی خود را ... با عنوان : چگونه عادت گاز گرفتن سگ خود را ترک دهیم؟ بخوانید :

شاید تابه حال شده باشد که از خود بپرسید چرا سگ گاز می گیرد و بخواهید دلیل گاز گرفتن سگ خانگی خود را بدانید. ما در این مطلب به دلیل گاز گرفتن سگ و راه های جلوگیری از گاز گرفتن سگ می پردازیم. با ما همراه باشید.

 

دلایل گاز گرفتن سگ ها

سگ ها ذاتا نگهبان هستند و مهم ترین سلاح سگ ها به خصوص سگ های نژاد بزرگ در مقابل دشمن، دندان های آن ها می باشد. سگ ها با گاز گرفتن می توانند از خود و قلمرو زندگی خود دفاع کنند و دزد و دشمن را از مکان زندگی خود دور کنند.

در سگ های نژاد کوچک دلایل گاز گرفتن متنوع است. گاهی سگ های نژاد کوچک و زینتی آلفا شده و حالت پرخاشگر به خود می گیرند. سگ های آلفا حالت عصبی دارند و با نشان دادن دندان خود و غرش های پی در پی نشان از آلفا شدن می دهند. یکی از نشانه های سگ آلفا، گاز گرفتن صاحب خود و اطرافیان است. صاحب سگ هیچگاه نباید اجازه آلفا شدن سگ را نسبت به خودش دهد. آلفا شدن در رفتار سگ مشکل بسیار بزرگی است.

صاحب سگ همیشه باید در حال دستور و فرمان به سگ خود باشد تا سگ همیشه مطیع باشد. این صاحب سگ است که باید آلفا به سگ خود باشد. در صورتی که سگ آلفا شد، باید با مربی رفتارشناس سگ صحبت شود. در صورت گاز گرفتن سگ هار، آرامش خود را حفظ کرده و محل زخم را با آب و صابون بشویید. سپس به پزشک مراجعه کرده و به دستورات وی عمل کنید. گاز گرفتن سگ واکسن زده که واکسن ۸ گانه و هاری را زده است، موجب انتقال هیچ بیماری به انسان نمی شود.

یکی از دلایل گاز گرفتن سگ های نژاد کوچک، ترس و استرس ناشی از تنبیه فیزیکی سگ می باشد. هیچ گاه در هنگام آموزش به سگتان از تنبیه فیزیکی استفاده نکنید. همیشه درحال آموزش با سگتان رابطه ای دوستانه برقرار کنید.

توله سگ هایی که تا ۲ ماه و بیشتر با مادر و توله های دیگر زندگی می کنند، معمولا عادت گاز گرفتن ندارند زیرا توله ها برای درآوردن دندان شیری خود نیاز به ماساژ لثه دارند و به دلیل خارش لثه شروع به گازگرفتن مادر و توله های دیگر می کنند. هنگامی که توله ها همدیگر را گاز می گیرند، به نشانه اعتراض به همدیگر پارس می کنند و از خود دفاع می کنند. به این ترتیب نمی گذارند همدیگر را گاز بگیرند و به طور ناخودآگاه عادت گاز گرفتن ترک می شود.

 

درمان گاز گرفتن سگ خانگی

هنگامی که سگ های خانگی شروع به گاز گرفتن دست و پا می کنند، شما باید همان لحظه در دهان سگ، اسباب بازی سگ را قرار دهید تا متوجه شود فقط اجازه دارد وسایل خودش را گاز بگیرد. اگر همچنان ادامه به گاز گرفتن کرد، به آرامی و با انگشت دست چند ضربه اختیاری به پوزه سگ بزنید تا متوجه رفتار اشتباه خود شوند.

اما گاهی نباید برای گاز گرفتن سگ دلیل و منطق بیاوریم چرا که گاز گرفتن در ذات سگ می باشد به طور مثال:

  • هیچ گاه مانع غذا خوردن سگ ها نشویم چون در هنگام غذا خوردن بسیار جدی هستند.
  • سگ ها افراد جدید را تهدید به حساب می آورند و برای دفاع خود و صاحب خود گاز می گیرند
دوستداران حیواناتدرمان گاز گرفتن سگ خانگی ,دلایل گاز گرفتن سگ ها , گاز گرفتن سگ,...
ما را در سایت دوستداران حیوانات دنبال می کنید

نویسنده : پیمان میرانشاهی بازدید : 14 تاريخ : يکشنبه 21 مرداد 1397 ساعت: 21:40