راههای جلوگیری از پارس سگ

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

سگ ها به دلایل مختلفی پارس می کنند و بسیاری از صاحبان سگ ها مشکل بسیار بزرگی با پارس سگ خود دارند و به دنبال راههای جلوگیری از پارس سگ خود هستند. اگر شما نیز این مشکل را با سگ خود دارید، باید ابتدا علت پارس سگ خود را بفهمید و سپس از پارس سگ جلوگیری کنید. در کل با مهارکردن سگ وگوش دادن به خواسته های اصولی سگ، میتوان جلوی پارس سگ را بگیریم.

سگ ها دنیای متفاوتی از انسان ها دارند و زبانی مانند انسان ها برای بیان خواسته هایشان ندارند. پس ما باید از دید سگ ها به دنیا بنگریم.

 

علت پارس سگها

  • سگ ها به مهمان های ما در هنگام ورود به خانه پارس می کنند.
  • سگ برای جلب توجه پارس می کند.
  • سگ در هنگام خستگی و بی حوصلگی پارس می کند.
  • سگ به اجسام جدید پارس می کند.

بنابراین سگ ها بیشتر به دلایل بالا پارس می کنند.

بعضی از نژادهای سگ زیاد پارس می کنند که برای نگهبانی مناسب هستند.

 

روش جلوگیری از پارس سگ

قلاده سگ، بهترین و مناسب ترین وسیله برای جلوگیری از پارس سگ می باشد در صورتی که در جای درست و با آموزش صحیح استفاده شود.

سگ ها باید یاد بگیرند هم گام با صاحب خود قدم بردارند. هم قدم شدن یعنی بند قلاده را در دست بگیریم و نگذاریم سگ جلوتر و عقب تر از خودمان حرکت کند.

در این صورت از بلاهای طبیعی مانند دنبال کردن یک گربه در خیابان و یا پریدن ناگهانی جلوی ماشین جلوگیری می شود.

قلاده ها متناسب با جثه و نژاد سگ انتخاب می شوند. برای سگ های نژاد کوچک و یا توله های نژاد بزرگ قلاده کتفی و کمری مناسب می باشد زیرا گردنی باعث خفگی و شکستن گردن سگ می شود.

قلاده های تربیتی برای سگ های جثه بزرگ استفاده می شود.

بند قلاده های متری برای سگ های ریز جثه و فانتزی استفاده می شود چون از استحکام کافی برخوردار نیستند.

بند قلاده های فنری به دلیل ارتجاعی بودن و راحتی، برای سگ های نژاد بزرگ استفاده می شود. جنس قلاده ها متنوع است: پارچه ای، چرم، لاتکس و… .

برای سگ های نژاد کوچک قلاده های تنی نیز استفاده می شود که به صورت لباس هستند.

هنگامی که سگ ها به اجسام بی تحرک پارس می کنند مانند گلدان خانه که به تازگی وارد خانه شده و سگتان مدام به آن پارس میکند. گلدان را در بالای میز نگهداری نکنید؛ چند روز اول روی زمین بگذارید تا سگ بتواند نزدیکش باشد و بویش کند. سگ ها برای شناسایی اجسام ابتدا در فاصله کم آن را بو می کنند و سپس نزدیکش می شوند. شما باید اجسام را لمس کنید تا سگ بفهمد که خطرناک نیستند. سپس با قلاده هم قدم با سگتان به اجسام جدید نزدیک شوید. اگر به جسم پارس کرد، بلند و رسا بگویید نه! نه! در هنگامی که سگ سکوت کرد

علت پارس سگها , جلوگیری از پارس سگ ,روش جلوگیری از پارس سگ,...
نویسنده : پیمان میرانشاهی بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 8 مرداد 1397 ساعت: 2:47