نکات طلایی برای مسافرت با سگ و گربه خانگی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

یکی از نگرانی های مهم صاحبان سگ و گربه های خانگی، مسافرت رفتن با پت خود می باشد. اولین نکته ای که در مسافرت با سگ و گربه خانگی خود باید رعایت کنید این است که آنها را به دامپزشکی ببرید تا از سلامتی کامل آنها اطمینان حاصل کنید.

قبل از مسافرت باید واکسیناسیون پت به طور کامل انجام شده باشد. از دامپزشک مربوطه بخواهید ناخن های سگ یا گربه خانگیتان را کوتاه کند و اگر گره مویی در بدنشان وجود دارد، از بین ببرد. بنابراین قبل از رفتن به مسافرت، بهداشت پت خود را کامل رعایت کنید.

به این نکته توجه کنید که مسافرت مانند خانه ی تمیز و بدون میکروب شما نیست. آلودگی پت شما را تهدید میکند و کک و کنه در لابه لای موهای سگ و گربه شما مخفی می شود.

اگر سگ خانگی پراسترسی دارید، حتما به دامپزشک بگویید که قرص آرامبخش به سگ بدهد. بالا آوردن سگ کاملا طبیعی است و ممکن است این امر چندین مرتبه اتفاق بیفتد. بالا آوردن سگ و یا گربه خانگی جنبه ی بیماری نداشته و فقط به دلیل تحریک سیستم تعادل حیوان و تکان های ماشین می باشد.

سعی کنید اگر مسیر مسافرت خیلی طولانی نیست، از غذا دادن به سگ خانگی پرهیز کنید.

در هنگام سفر با سگ یا سفر با گربه در ماشین، حتما در مسیر های طولانی، ۲ الی ۳ ساعت یکبار، پت را از ماشین پیاده کنید و کمی آب و غذا به او بدهید و بگذارید راه برود.

در مسافرت با ماشین حتما از قلاده ای که به کمربند ایمنی وصل می شود، کمک بگیرید. در غیر این صورت درون باکس و یا قفس های مربوط به خودشان استفاده کنید.

حتما توجه داشته باشید سگ را تنها در ماشین نگذارید. در بسیاری از کشورها این عمل جرم محسوب می شود و پیگیری از طرف پلیس را به همراه دارد.

باکس را هیچ گاه در آفتاب نگذارید. اگر هوا گرم بود، می توانید از دستمال مرطوب خنکی روی باکس استفاده کنید تا از گرمازدگی حیوان خانگی خود جلوگیری کنید.

توجه کنید در حین مسافرت با سگ ، هیچ گاه سگ خانگی را درون صندق عقب نگه ندارید.

در موقع حمل سگ با اتوبوس، اجازه ندهید که سگ آزادانه در اتوبوس حرکت کند زیرا باعث حواس پرتی راننده شده و جریمه پلیس را نیز به دنبال خواهد داشت.

قبل از مسافرت با سگ ، برای راحتی و عادت سگ خود، چندین بار سگ را با ماشین در مسافت های کوتاه ببرید.

مطمئن شوید که هتلی که برای اسکان انتخاب کردید، اجازه ورود حیوان خانگی شما را بدهند.

حتما از شناسنامه های الکترونیکی که میکروچیپ نام دارد و می توان از طریق پیگیری اینترنتی به تمام سوابق درمانی و واکسیناسیون حیوان خانگی دسترسی پیدا کرد، استفاده کنید.

میکروچیپ هم اندازه یک عدد برنج می باشد که دامپزشک در پشت گردن سگ می کارد و همین طور باید از پلاک های گردنی که مشخصات و شماره تلفن صاحب سگ نوشته شده است، استفاده کنید و در گردن سگ بیاندازید.

در روزهای ابتدایی سفر، سگ و گربه خانگی شما میلی به غذا خوردن نشان نمی دهد. این امر در گربه ها بسیار رایج می باشد و به دلیل استرس های در حین جابه جایی است.

گربه ها معمولا فقط در باکس مسقف دستشویی می کنند و در حین مسافرت با گربه، فقط کافی است باکس را جلو چشمانش بگذارید اما در سگ ها هنگامی که به مقصد رسیدید، در روز اول سفر، چندین بار سگ خانگی را روی پد راهنمایی کنید تا اشتباه دستشویی نکند.

 

گربه ها معمولا تمایلی به لباس پوشیدن ندارن اما همراه داشتن لباس برای سگ های خانگی ضروری می باشد. لباس وکفش باعث می شود بدن در برابر سرما و هم در برابر خراشیدگی های پوستی و پنجه ای حفاظت کند.

همراه داشتن قلاده امری بسیار حیاطی می باشد. حتما از قلاده های کتفی برای گربه ها و سگ های زینتی  استفاده کنید. قلاده های گردنی اصلا مناسب نیستند.

هیچ گاه به گربه خانگی اجازه ندهید در طول سفر در باغچه و چمن و خیابون راه برود. گربه ها خیلی زود بیماری قارچ را از محیط آلوده دریافت می کنند.

سگ های خانگی به راحتی جرب می گیرند و کک و کنه در گوش آن ها لانه می کند. همراه داشتن قطره های مخصوص تمیز کردن چشم و گوش سگ و گربه در مسافرت با سگ و گربه الزامی می باشد.

مراقب حملات سگ های بزرگ و ولگرد در برابر سگ های خانگی زینتی و گربه های خانگیتان باشید.

مراقب باشید حشرات موذی، بدن حیوان خانگی شما را نگزد.

 

قوانین حمل سگ و گربه با هواپیما

شرکت های هواپیمایی برای پذیرش حمل و نقل سگ خانگی شما نیازمند باکس دارای مجوز حمل و نقل که حاوی ظرف و غذا و آب می باشد و شما می توانید از پت شاپ ها تهیه کنید. همچنین به شناسنامه بهداشتی که برچسب های واکسیناسیون سگ و گربه خانگی روی آن چسبانده شده است، میکروچیپ که در بالا به آن اشاره شده است و اجازه نامه خروج از سازمان دامپزشکی کشور برای پذیرش سگ و گربه خانگی در هواپیما لازم است که می توانید از دامپزشک خود دریافت کنید.

 

وسایل لازم برای سفر با سگ و گربه خانگی

سگ و گربه های خانگی هم مانند ما انسان ها برای رفتن به سفر نیازمند وسایلی هستند که در طول سفر بسیار ضروری می باشد.

  • اولین اقدام برداشتن مقدار کافی پد دستشویی برای سگ و یا سینی دستشویی سگ می باشد. اگر گربه خانگی دارید، یک بسته خاک آنتی باکتریال مخصوص گربه و باکس مسقف دستشویی گربه نیز تهیه کنید.
  • تعدادی اسباب بازی که پت شما علاقه ی زیادی به بازی با آنها دارد و بازی با آنها احساس آرامش به پت می دهد.
  • استخوان های دنتال دار که جهت تلف کردن انرژی های اضافی و در سرگرم کردنشان نقش مهمی دارد.
  • همراه بردن یک بسته غذای خشک ۱ کیلویی که اندازه آن بستگی به تعداد روزهای مسافرت دارد. معمولا برای یک هفته مسافرت برای سگ های زینتی کوچک جثه و گربه های خانگی کافی می باشد.

در کل در طول مسافرت با سگ و گربه، شما باید مانند یک کودک از سگ و گربه خانگیتان مراقبت کنید تا سفری امن در کنار این کوچولوهای عزیز داشته باشید.

مسافرت با سگ و گربه خانگی ,سگ خانگی ,قبل از مسافرت با سگ ,قوانین حمل سگ و گربه با هواپیما ,وسایل لازم برای سفر با سگ و گربه خانگی,...
نویسنده : پیمان میرانشاهی بازدید : 17 تاريخ : يکشنبه 21 مرداد 1397 ساعت: 21:37

close
تبلیغات در اینترنت