ماهی فایتر

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

ماهی جنگجو فایتر که به جنگجوی سیاه معروف است در مناطق گرمسیر تایلند به وفور یافت می شود. نگهداری از ماهی فایتر بسیار آسان و کم هزینه است اما اصول نگهداری از ماهی فایتر خاص است

 

روش نگهداری از ماهی فایتر در تنگ

ماهی فایتر نیازمند تنگ بزرگی است و آب تنگ باید بدون کلر باشد. تنگ ماهی فایتر باید دارای گیاهان بی خطر و نرم باشد چرا که بسیار علاقه به بازی و پنهان شدن در لابه لای گیاهان دارند.

فایتر ها احتیاج به فعالیت روزانه دارند و نباید آن ها را در یک لیوان یک بار مصرف نگهداری کرد.

در هنگام جابه جا کردن ماهی فایتر از تور استفاده نکنید زیرا باله های نازک و بسیار آسیب پذیر دارد.

ماهی فایتر از جمله زیباترین ماهی های آب شیرین است که در شرایط مطلوب ۴ سال عمر می کند. هرچه قدر شرایط روحی ماهی فایتر بهتر باشد، طول عمر آن نیز بیشتر می شود.

تغییر دمای ناگهانی برای ماهی فایتر بسیار مضر است.

 

توجه کنید که فیلتر تصفیه کننده‌ای که برای آکواریوم میخرید، زیاد قوی نباشد و مکندگی زیادی نداشته باشد که خدایی نکرده باله‌های ماهی را درون خود نکشد و باعث از بین رفتن ماهی نشود.

 

همچنین توجه کنید که هرگز از گیاهان مصنوعی که برگ‌های تیز و برنده دارند و هنچنین سنگ‌هایی که گوشه‌های تیزی دارند در این آکواریوم استفاده نکنید. در عوض میتوانید از سنگ‌های صیغلی و گِرد و گیاهان طبیعیِ مخصوص آکواریم استفاده کنید.

 

یک فایتر را تنها نگهداری کنید

ماهی فایتر از نامش مشخص است که ماهی پرخاشگر و جنگ طلبی است، به همین دلیل توصیه میشود این ماهی را تنها نگه دارید. البته یک حالت خاص وجود دارد که میتوانید چند ماهی فایتر را با هم نگه دارید؛ آن هم این است که چندین ماهی ماده (حداقل ۵تا) را با هم نگه دارید. در این شرایط ماهی‌ها زیاد با هم کاری ندارند.

 

توجه داشته باشید که جفت زدن ماهی‌های فایتر هم کار راحتی نیست و نیاز به تجربه و دانش در این زمینه دارد، پس اگر تمایل دارید برای ماهی خود جفت بخرید، اول در اینترنت در این باره جست‌و‌جو کنید و همچنین با افراد مطلع مشورت کنید و اگر احساس کردید که به آگاهی لازم رسیدید، برای این کار اقدام کنید.

ماهی جنگجو فایتر ,نگهداری از ماهی فایتر ,ماهی فایتر ,...
نویسنده : پیمان میرانشاهی بازدید : 7 تاريخ : يکشنبه 24 تير 1397 ساعت: 15:03