خوکچه هندی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

یکی از حیوانات شگفت انگیز در جوندگان خوکچه هندی است که مناسب برای نگهداری در تمام سنین افراد می باشد که این حیوان را می توان در داخل و یا خارج از خانه نگه داشت، نام علمی این حیوان Guinea Pig  می باشد

 

راه و روش های نگهداری از خوکچه هندی

خوکچه هندی را می توان مانند حیوانات دیگری چون سگ و گربه به راحتی نگهداری کرد ولی نیاز به رسیدگی و مراقبت دارد و نزاد مو بلند آن به مراقبت بیشتری احتیاج دارد. نگهداری خوکچه برای کودکان خردسال توصیه نمی گردد.

در واقع خوکچه هندی ظاهری منحنی شکل، درشت با پیشانی کوتاه و چشمانی درشت و گوش هایی افتاده دارد. تمامی نژاد های این حیوان از نظر اندازه بدن یک شکل هستند و تنها تفاوت آن ها در رنگ آن ها می باشد. نژاد مو بلند این حیوان به نگهداری بیشتری نسبت به مو کوتاه آن دارد.

برای نگهداری خوکچه جنسیت آن اهمیت ندارد و بهتر است برای نگهداری و تربیت این حیوان از دو تای آن ها تهیه کنید چون این حیوان بسیار اجتماعی می باشد. نژاد مو کوتاه این حیوان از رنگ های مشکی و کرم و شکلاتی و سفید می باشد.

زمان خریداری خوکچه بهتر است آن را در سن ۶ تا ۱۰ هفته تهیه کنید زیرا کوچک تر از این سن باید در کنار مادرش تغذیه شود.  بهتر است برای نگهداری آن از ۲ جنس ماده انتخاب شود زیرا خوکچه های نر بالغ نمی توانند با خوکچه ی نر جدید  ارتباط خوبی برقرار کنند.

 

خوکچه هِندی جانوری است که انگلیسی‌ها آن را خوک گینه (Guinea pig) می‌نامند. اما این حیوان نه به خوکها ربطی دارد نه به هندوستان نه حتی به گینه؛ بلکه این حیوان جونده‌ای خون‌گرم است که از خویشاوندان خرگوش به‌شمار می‌آید.

 

خوکچه هندی بومی آمریکای جنوبی است و بسیار پیش‌تر از آنکه اسپانیایی‌ها به آمریکا قدم بگذارند اینکاها این حیوان را دست‌آموز کرده بودند و حتی از گوشت آن خوراکی تهیه می‌کردند و در مراسم مذهبی و طب سنتی از آن استفاده می‌کردند. پس از کشف قاره آمریکا این جانور در قرن ۱۶ به اروپا نیز راه یافت و حتی در اروپا نیز آن را می‌خوردند. در حال حاضر اهالی کشور پرو و اکوادور[نیازمند منبع] از آن تغذیه می‌کنند.

شکل ظاهری

 

خوکچه هندی جونده بزرگی است. وزنش بین ۷۰۰ گرم تا ۱٫۲۰۰ گرم متغیر است و ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر درازا دارد. دم ندارد و گوشهای برهنه و گرد و کوچکی دارد. در پاهای پیشین آن چهار انگشت و در پاهای عقبی آن سه انگشت وجود دارد و از سر هر یک از انگشتان نیز چنگال پهنی برآمده‌است. معمولاً به‌طور میانگین چهار تا پنج سال عمر می‌کنند اما در شرایط خوب تا ۸ سال هم عمر کرده‌اند. طول عمر یک خوکچه هندی که در کتاب رکوردها ثبت شده‌است ۱۴ سال و ۱۰ ماه و ۲ هفته بوده‌است.

خوکچه هندی ,راه و روش های نگهداری از خوکچه هندی ,خوکچه هندی ,...
نویسنده : پیمان میرانشاهی بازدید : 10 تاريخ : يکشنبه 24 تير 1397 ساعت: 16:02