طوطی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

طوطی پرنده ای بسیار سرگرم کننده است و می توان با آن بازی های زیادی کرد در صورتی که از قبل به او آموزش هایی داده باشید. یکی از آموزش های جالب و تعلیم بازی به طوطی ها ، چیدن چند فنجان به روی هم است.

 

تعلیم بازی به طوطی ها

 برای تهیه این فنجان ها بهتر از داروخانه یا اسباب بازی فروشی خرید کنید و فنجانی را انتخاب کنید که به راحتی داخل فنجان زیری اش قرار بگیرد این بازی را طوطی ها به راحتی می توانند انجام بدهند و آنها از این بازی شاد می شوند.

ابتدا از ۴ فنجان شروع می کنیم و سعی می کنیم اندازه ی آنها یکی باشند و فنجان ها را مرتب می کنیم طوطی آنها را به سمت شما باز می گرداند.

از طوطی بخواهید که فنجان بزرگ را که در وسط میز قرار دارد را به سمت شما بدهد و شما با ضربه زدن به فنجان می توانید به او آموزش دهید که فنجان دوم را به روی فنجان قبلی قرار دهد.

شما اگر در ابتدا بازی بستکبال را به او یاد داده باشین او این بازی را به سادگی می تواند انجام دهد ولی اگر چنین نباشد شما می توانید کف دست خود را کج به روی دهانه فنجان نشان بدهید تا دومین فنجان به سر آن بخورد.

به همین ترتیب فنجان سوم را وسط میز قرار داده و به آن اشاره کنید تا طوطی متوجه بشود و آن را به سمت شما بیاورد و حتما باید درست اشاره شود تا طوطی کاملا کارشو انجام بدهد و به همین ترتیب فنجان کوچک تر را تکرار میکنید .

وقتی طوطی به سادگی این عمل را انجام می دهد بهتر از که شما فنجان ها را به اندازه مرتب کنید تا او فنجان بزرگ را در فنجان بزرگتر قرار دهد و به همین ترتیب فنجان بعدی و در آخر فنجان کوچک تر را قرار دهد .

 

 

 

یک طوطی در باغ پرندگان

 

دو طوطی در طبیعت

طوطی‌ها عبارتند از نزدیک به ۳۷۲ گونه پرنده در ۸۶ سرده گوناگون که راستهٔ طوطی‌سانان از فروردهٔ نوآروارگان را تشکیل می‌دهند و اغلب در سرزمین‌های گرمسیر و نیمه‌گرمسیر زندگی می‌کنند. راسته طوطی‌سانان متشکل از سه بالاخانواده است که شامل طوطی‌ایان (طوطی‌های راستین)، کاکادویان (طوطی‌های کاکل سفید)، و کاکاپویان (طوطی‌های نیوزیلند) می‌شود. بیشترین تنوع طوطی‌ها در آمریکای جنوبی و استرالزی است.

 

طوطی‌ها انواع گوناگونی دارند که با رنگ‌های متنوع پرهای بال و پرهای سر و دم از هم متمایز می‌شوند. بال‌های طوطی‌سانان رنگین و منقارشان خمیده و کژ است، بعضی کاکل و دم کوتاه و بعضی دم دراز دارند. طوطی‌ها صدای بلند و رسایی دارند. طوطی‌ها معمولاً از میوه‌ها و دانه‌ها استفاده می‌کنند و منقار بسیار محکمی دارند که در شکستن دانه‌های سخت به کار می‌برند. بیشتر این پرندگان دودیسی جنسی ندارند و هر دو جنسشان به یک شکل هستند. رنگ اکثر طوطی‌ها سبز می‌باشد که این رنگ با رنگ‌های روشن دیگر ترکیب شده است. گاهی نیز طوطی‌ها دارای چندیدن رنگ مختلف هستند.

 

طوطی در کنار زاغ، کلاغ، و غراب دارای بیشترین هوش در میان پرندگان است. این پرنده توانایی تقلید صداها را داشته و بدون درک مطلب، کلمات را تلفظ می‌کند ولی گاهی دیده شده که طوطی با مشاهده صحنه یا شخص یا رفتار دیگران کلمات مناسب و به جا استفاده می‌کند. حتی در برخی موارد دیده شده که یک طوطی تا چند هزار کلمه می‌تواند حرف بزند.

سنگواره‌های بدست آمده از راسته طوطی‌سانان بسیار کم و محدود است که این امر باعث گمانه‌زنی در مورد نحوه فرگشت این پرنده شده است. یک سنگواره هفتاد میلیون سالهٔ ۱۵ میلی‌متری که از منقار پایینی یک طوطی در منطقهسازند لانس کریک واقع در دهکدهٔ نیوبرا در ویوسیگ پیدا شده است جزو سنگواره نخستین طوطی‌هایی به‌شمار می‌آمد که در دورهٔ کرتاسه زندگی می‌کرده‌اند. در حالی که تحقیقات بعدی نشان داد که این تکه سنگواره پیدا شده احتمالاً متعلق به دایناسورهای کائگناتید (گروهی از دایناسورها که شبیه پرندگان نبودند ولی دارای منقاری شبیه به پرندگان بوده‌اند) بوده است.

 

 

چیزی که در حال حاضر به عنوان یک فرضیهٔ پذیرفته شده وجود دارد این است که راستهٔ طوطی‌سانان و اجدادشان در معرض سومین انقراض بزرگی بوده‌اند که حدود ۶۵ میلیون سال پیش در کرتاسه رخ داده است. اگر چنین فرضی درست باشد، طوطی‌ها نباید از یک جد دایناسورشان که شباهتی مورفولوژیکی با طوطی‌ها داشته است فرگشت یافته، بلکه فقط تبدیل به پرندگانی درخت‌نشین شده‌اند.

 
طوطی ,تعلیم بازی به طوطی ها ,انواع طوطی,...
نویسنده : پیمان میرانشاهی بازدید : 7 تاريخ : يکشنبه 24 تير 1397 ساعت: 16:12